Tytuł linku niewidoczny gołym okiem

9 listopada, 2017

Case Study

Kryształowy Jubileusz – słodka metoda na sukces

CKK Jordanki to wymarzone miejsce do realizacji obchodów firmowych jubileuszy. Eleganckie i oryginalne wnętrza Centrum dodają szyku prestiżowym wydarzeniom. Jednak co oczywiste, event tej rangi musi posiadać absolutnie niepowtarzalną oprawę. Planując ją warto pamiętać o możliwościach jakie dają nowoczesne technologie. Inspirującym przykładem ich wykorzystania była gala piętnastolecia istnienia polskiej spółki produkującej cukier.

Realizacją wydarzenia zajęła się agencja Futura Sp. z o.o., która od kilkunastu lat kreatywnie działa m.in. w obszarach niestandardowej komunikacji marketingowej oraz organizacji różnego rodzaju eventów. Jej długoletnie doświadczenie w kreacji nietuzinkowych rozwiązań uwidoczniło się także podczas planowania i realizacji jubileuszu Krajowej Spółki Cukrowej. Agencja zaproponowała klientowi by wspólnym mianownikiem wszystkich aranżacji był kryształ cukru. Wiadomo przecież, że piętnasta rocznica jest rocznicą kryształową.

Spójna koncepcja dekoracji pozwoliła osiągnąć imponujący efekt wizualny. Firmowe barwy oraz nawiązania do kształtu kryształów były widoczne w każdej wykorzystanej przestrzeni. Fasadę budynku podświetlono na biało i niebiesko. Niebo przed budynkiem przecinały promienie lamp Space Cannon. Zewnętrzny projektor z gobo wyświetlał nad wejściem logo firmy. Welcome drink we foyer uatrakcyjniała instalacja z projekcją 3D na parze wodnej. Całość prezentowała się elegancko i zapraszająco, a przecież to zaledwie początek.

W Sali Koncertowej, na wydłużonym proscenium oraz części sceny ustawiono cztery duże, podświetlone formy geometryczne nawiązujące kształtem do kryształu. Biel dekoracji sceny korespondowała z najważniejszym produktem klienta. Całe okno sceniczne zostało wypełnione ekranem, na którym wyświetlono przygotowane na jubileusz filmy. Dzięki doskonałemu wyposażeniu CKK Jordanki możliwe było uzupełnienie tej wyjątkowej dekoracji światłem. Ściany Sali Koncertowej oraz powierzchnię sceny wypełniały poruszające się, kryształopodobne kształty. Efekt uzyskano wykorzystując urządzenia  Vari Lite VL 4000 Spot. Ceremonię uświetnił ponadto koncert, pokazy animacji oraz teatru cieni, wykonanego… cukrem.

W Sali Kameralnej przewidziano część bankietową. Po zdemontowaniu widowni oraz jednej z dwóch ścian mobilnych (dzielących Salę Koncertową od Kameralnej) możliwe było zaproszenie do niej 500 gości. Przejście do tego etapu realizacji nie mogło odbyć się bez niespodzianki dla uczestników. W podwójnych drzwiach do sali kameralnej ustawiono instalację tworzącą zaciemniony korytarz. W tajemniczym tunelu, oczom zaproszonych gości ukazała się kolejna projekcja w 3D na parze wodnej. Sam bankiet również obfitował w atrakcje, którymi były m.in. pokaz kulinarny na żywo czy pojawienie się spektakularnego, jubileuszowego tortu.

Część technologii wykorzystanych podczas wydarzenia dostarczona była przez podwykonawców, z którymi organizator wielokrotnie współpracował. Firma Leia Display System zapewniła technologie 3D. Spółka Alpha Vision, zajmująca się m.in. obsługą eventów oraz dostarczaniem bardzo zaawansowanych technologicznie systemów interaktywnych, zadbała o kompleksową obsługę multimediów m.in.: oprawę zewnętrzną budynku, materiały filmowe i animacje. Wszystkie zespoły z jakimi współpracowaliśmy doceniły to, że Centrum posiada tak bogate zaplecze sprzętowe. Ograniczyło to w znacznym stopniu koszty logistyki i konieczność zewnętrznego doposażania.

Ponownie, mieliśmy możliwość współkoordynować bardzo ważne wydarzenie, które zakresem najmu objęło niemal cały obiekt. Ta śmiała realizacja, uświadomiła nam nie tylko, jak wiele możliwości daje nasze wielofunkcyjne, modularne i dobrze wyposażone Centrum. Dowiedzieliśmy się również, że dla pomysłowych event managerów istnieje cały wszechświat możliwości kreacyjnych i narzędzi, które tylko czekają by zostać wykorzystane w zapewnianiu niezapomnianych doświadczeń.

 

Dominika Nowicka – Event Manager w CKK Jordanki:  Jakie było największe wyzwanie, z którym musiałeś się zmierzyć podczas organizacji tego wydarzenia?

Marcin Trybura – Media & Event Director w Futura Sp. z o.o.: Jednym z największych wyzwań podczas organizacji uroczystej gali była koordynacja wszystkich osób pojawiających się na scenie podczas eventu. Zarówno konferansjer, artyści jak i kilkanaście osób z zarządu firmy klienta i pracowników musiało w odpowiednim czasie wejść na scenę i wypowiedzieć swoje kwestie. Całość była przeplatana filmami, dżinglami, wręczaniem nagród i kwiatów. Koordynacja tych wszystkich osób i działań wymagała przemyślanego scenariusza eventu i dyscypliny podczas jego trwania. Wszystko przebiegło bez zarzutu, czego dowodem była satysfakcja klienta.

 

/D.N./

Zobacz także

Sala Koncertowa

Sala Kameralna

Inne artykuły

24 listopada, 2017

Barbórka od backstage’u

13 października, 2018

Dobra robota, GrafConf!

Kryształowy Jubileusz – słodka metoda na sukces

Współpraca z całym zespołem CKK Jordanki od samego początku przebiegała bardzo sprawnie. Wszyscy pracownicy dali poznać się, jako doświadczeni profesjonaliści służący pomocą i wsparciem na każdym etapie realizacji eventu. Już na starcie przygotowań dało się odczuć chęć zrealizowania niepowtarzalnego projektu a z każdym dniem przygotowań do eventu wiadomo było, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Całość przygotowań i realizacji zarówno od strony formalnej jak i technicznej była na najwyższym poziomie.

Marcin Trybura - Media & Event Director w Futura Sp. z o.o.

Marcin Trybura - Media & Event Director w Futura Sp. z o.o.